Warszawski Dom Aukcyjny

Wyprzedażowa Aukcja Wyjazdowa w Katowicach

25.02.2019 poniedziałek

17:00

Warszawski Dom Aukcyjny

ul. Wilcza 69

00-679 Warszawa

100 obiektów
051
051

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Radziwił – Zebrzydowski - Stadnicki

heliograwiura, papier; 38 x 25,5 cm (wymiar kompozycji);
praca opisana drukiem u dołu l. d.: J.Matejko pinx., p. d.: J.Loewy imp.,
tytuł po środku u dołu: PRZYJĘCIE ŻYDÓW

Cena wywoławcza:

500 zł

052
052

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

Studium pejzażu nadwodnego

pastel, papier kremowy naklejony na tekturę; 26,5 x 17,5 cm; sygn. l. d.: PARIS / A.MARKOWICZ

Cena wywoławcza:

1 000 zł

053
053

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

pastel, papier; 43 x 34 cm;
sygn. p. d.: A.MARKOWICZ

Cena wywoławcza:

1 000 zł

054
054

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

Zabudowania

pastel, papier; 28,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: A.MARKOWICZ

Cena wywoławcza:

1 000 zł

055
055

Janina MUSZANKA-ŁAKOMSKA (1920 Kraków - 1982 Kraków)

Drzewo przed domem

pastel; papier; 21 x 29,5 cm;
napis u dołu z lewej: KWE...RZUN II A2 (ołówkiem, częściowo nie czytelny).

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

056
056

Kompozycja – Chronos [tytuł umowny], 1975

kredki, tusz, węgiel; karton; 30 x 21 cm;
sygnowana u dołu z prawej: JMuszanka Łakomska / 1975 (długopisem).

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

057
057

Gałązki z żółtymi kwiatkami w szklanym słoju, 1975

kredki na podrysowaniu ołówkiem; karton; 32,5 x 23 cm;
sygnowana u dołu z prawej: J Muszanka Łakomska (długopisem), sygnatura na autorskim napisie ołówkiem: 12.-0/ bije zegar i hejnał.

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

058
058

Jerzy PANEK (1918-2001)

Jeździec na koniu

Brązowa kredka, papier; 20 x 29,5 cm;
Napis l. g.: G...? Wellington 1812, nr. p. g.: 26.4.

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

059
059

Jerzy PANEK (1918-2001)

Twarz abstrakcyjna z cyklu: „NIEWIDOMY EROTOMAN”, 1993

pastel olesita, papier; 29,5 x 20,8 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

060
060

Jerzy PANEK (1918-2001)

Autoportret 10/16, 1993

pastele olejne, karton biały; 30 x 24 cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

061
061

Józef PIENIĄŻEK (1888 - 1953)

Motyw krakowski, 1950

ołówek, papier kremowy; 15,2 x 11,3 cm;
datowany przez artystę u dołu z lewej: 30/6 1950.
Kartka nr 25 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952.

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

062
062

Józef PIENIĄŻEK (1888 - 1953)

Uliczka w Kłodzku, 1949

opisany przez artystę u dołu z lewej: Kłodzko / 21/8 1949

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

063
063

Józef PIENIĄŻEK (1888 - 1953)

Plac Mariacki w Krakowie, 1952

opisany przez artystę u dołu z lewej: 11/3 1952.

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

064
064

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Objawienie Pańskie, 1941

olej, ołówek, karton; 46,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski, 2.IV.1941

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

065
065

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Czarodziej Świt, 1958

olej, karton; 32,2 x 22,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: 7. I. 1958 / Kasper Pochwalski, napis autorski u dołu: CZARODZIEJ / ŚWIT

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

066
066

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Przemijanie, 1967

olej, karton; 22,8 x 32,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: X.1967 / Kasper Pochwalski

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

067
067

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

Czerwony ptaszek, 1958

olej, płótno, 77 x 40 cm;
sygn. i dat. p. g.: PODSADECKI /VIII/ 1958;

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

068
068

akwarela, tektura; 26,3 x 34 cm;
sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem) oraz data l.d.: 6. 7. 1960 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

069
069

Janosik

gwasz, farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 29,2 x 19,2 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

070
070

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 Kielce - 1926 Lwów)

Martwa natura, 1873

akwarela, ołówek, papier: 10 x 15 cm;
sygn. p. d.: TRybkowski i dat. l. d.: 1873

Cena wywoławcza:

1 000 zł

071
071

Nad stawem

ołówek, papier; 9,8 x 14 cm;
napis wraz z sygnaturą p. d.: ....? 1887. / Mostek za pałacem - TRybko (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

500 zł

072
072

Szkic pejzażu, 1921

ołówek, papier; 19,8 x 17,7 cm; sygn. l. d.: T. Ryb 12/V 21 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

500 zł

073
073

Władysław SERAFIN (1905 - 1988)

akwarela, papier; 38 x 59 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

074
074

Kuter rybacki na brzegu

pastel, papier naklejony na tekturę; 24,2 x 34 cm;
sygn. l. d.: W Serafin

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

075
075

Nesebyr – motyw ze starożytnymi ruinami

akwarela, papier; 36,3 x 54,2 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

076
076

Henryk SIEMIRADZKI (1843 - 1902)

Świeczniki Chrześcijaństwa

heliograwiura, papier; 22,5 x 42 cm (wymiar kompozycji), 34 x 52 cm (wymiar arkusza);
U dołu napis: ŚWIECZNIKI CHRZEŚCIJAŃSTWA

Cena wywoławcza:

500 zł

077
077

Taniec wśród mieczów

heliograwiura, papier; 13,8 x 26 cm (wymiar kompozycji), 26,5 x 34 cm (wymiar arkusza);
U dołu napis: TANIEC WŚRÓD MIECZÓW

Cena wywoławcza:

500 zł

078
078

Wazon czy kobieta

heliograwiura, papier; 18,5 x 25,1 cm (wymiar kompozycji), 26,5 x 34 cm (wymiar arkusza);
U dołu napis: WAZON CZY KOBIETA

Cena wywoławcza:

500 zł

079
079

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Jesień w górach, 2008

olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAÑKO 2008 r.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

080
080

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Jesień w górach, 2008

olej, tektura; 50 x 60 cm;

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

081
081

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Owce na hali

olej, tektura; 34,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

082
082

Stefan SUBERLAK (1928r. Piotrkowice Śląskie - 1994)

Nasz Świat (odcisk płyty)

linoryt, papier, 55,5 x 71 cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

083
083

W kopalni

piórko, tusz, czarna kredka, gwasz, papier; 35,5 x 45cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

084
084

Po pracy

linoryt, papier, 23,7 x 31,7 cm;
sygn. p. d.: St.Suberlak

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

085
085

Włodzimierz TETMAJER (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Chrystus Zmartwychwstały – szkic projektu obrazu ołtarzowego (?) z ozdobną ramą, 1900

ołówek, akwarela, karton; 15,6 x 23,2 cm;
verso:
Szkic pejzażu, ok. 1900;
ołówek, karton; 23,2 x 15,6 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

086
086

Kobieta obierająca owoc, 1900

ołówek, karton; 23,2 x 15,6 cm;
u dołu z lewej: Anno 1900
verso:
Zarys twarzy oraz odręcznie pisany wiersz?? ok. 1900;
ołówek, karton; 23,2 x 15,6 cm.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

087
087

Scena we wnętrzu – postać ojca artysty

ołówek, tusz lawowany, papier; 52 x 14,7 cm.;
sygn. l. d.: WTetmajer

Cena wywoławcza:

1 000 zł

088
088

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Bramka przy domu, 1906

olej, tektura; 12,6 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

089
089

Most

piórko, tusz, papier: 21,7 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW;.
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 005468

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

090
090

Kobiety przy stole, 1915

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. p.: WW / 1915

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

091
091

Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940r.)

Martwa natura

olej, płótno; 66,5 x 47,5 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

092
092

Jan WOJNARSKI (1879 - 1937)

Biały Dunajec, 1929

olej, tektura; 12 x 17 cm;
sygn. p. d.: J. Wojnarski

Cena wywoławcza:

1 000 zł

093
093

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

Potok

olej, dykta; 15,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

094
094

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902 - 1986)

Ulica

olej, płótno; 72 x 86 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

095
095

Leżąca kobieta

olej, płótno; 63,5 x 87,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

096
096

Wacław TARANCZEWSKI (1903 - 1987)

Martwa natura z młynkami

olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. p. d.: T;

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

097
097

Adam BUNSCH (1896 Kraków -1969 Kraków)

Pejzaż IV, 1925

olej, płótno; 43 x 26 cm;
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1925

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

098
098

Teodor ZIOMEK (1874 Skierniewice - 1937 Warszawa)

Wiosenna Łąka

olej, płótno; 66 x 80 cm;
sygn. p. d.: T.ZIOMEK

Cena wywoławcza:

5 000 zł

099
099

Jerzy LUBAŃSKI (1925 - 2005)

Odpoczynek, 1978

gwasz, karton; 75 x 50 cm;
sygn. i dat. l. g.: LUBAŃSKI 1978

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

100
100

Tadeusz CYBULSKI (1878 - 1954)

Kwiaty

olej, tektura; 76 x 57,5 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite