Black cross

App store
Google play wkrótce

PDA

XII Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej

21.06.2018 czwartek

19:30

Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski

ul. Batorego 2

31-135 Kraków

11.06 - 21.06.2018

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

Miejsce aukcji:
Sheraton Grand Kraków
ul. Powiśle 7, Kraków

53 obiekty
01

Johann Michael WITTMER

Ofiara Abrahama, 1846

olej, płótno; 74,2 x 98,6 cm;
sygn. i dat. u dołu: M. WITTMER F. ROMA / 1846

Cena wywoławcza:

42 000 zł

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

02

nieznany AUTOR

Dyptyk

pastel, papier, deska; ok. 27,8 x 25 cm w świetle ramy;

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

03

Stanisław MASŁOWSKI

olej, sklejka; 28 x 71,5 cm;
sygn. l. d.: St. MASŁOWSKI;
na odwrocie napis ołówkiem: Stanisław Masłowski

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

04

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI

Rejs, 1932

gwasz, tektura; 22,5 x 48,6 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1932

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

05

Jan MATEJKO

Szlachcic

ołówek, papier; 12,3 x 9,5 cm w św. p-p.;
sygn. monogramem wiązanym p. d.: JM;
oznaczenie p. g.: 42

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

06

Leon LEWKOWICZ

Portret dziewczynki

olej, płótno; 69,2 x 48,7 cm w świetle ramy

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

07

Ferdynand RUSZCZYC

Krajobraz

olej, płótno naklejone na tekturę; 40,9 x 46 cm (wymiar płótna);
sygn. l. d.: F Ruszczyc;
na odwrocie:

Cena wywoławcza:

70 000 zł

Estymacja:

90 000 - 100 000 zł

08

Józef MEHOFFER

Projekt sakralnych malowideł ściennych

gwasz, akwarela, ołówek, papier; 47,5 x 62,3 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: JÓZEF MEHOFFER

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

09

Stanisław KOSZELIŃSKI

Kobieta

olej, płótno naklejone na tekturę; 48 x 29 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Koszeliński / 1906 (?).

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

10

Alfons KARPIŃSKI

Martwa natura - zestaw dwóch prac

olej, tektura; 13 x 13 cm;
sygn. l. g.: a. karpiński;
na odwrocie oznaczenia: E / 3332 / 17 / Schn. (?)

akwarela, ołówek, tektura; 12,7 x 12,5 cm;
sygn. u dołu: a. karpiński;

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

11

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER

Portrety - praca dwustronna

olej, płótno; 78,8 x 63 cm w świetle ramy;
sygn. p. g.: Muter;
sygn. na odwrocie p. g.: Muter

Cena wywoławcza:

400 000 zł

Estymacja:

450 000 - 500 000 zł

12

Eugeniusz EIBISCH

olej, płyta; 32,5 x 48 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: eibisch (częściowo czytelnie)

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

13

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER

W parku

olej, płótno; 60 x 73,2 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER.;

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

14

Henryk HAYDEN

Canal de L’Ourcq, 1957

tusz, piórko, papier; 31,5 x 49,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Hayden / 57 (słabo czytelne);
na odwrocie:

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

15

Władysław STRZEMIŃSKI

Projekt IX, 1948

technika mieszana, papier; 41,9 x 29,7 cm;
nalepka z napisem l. d.: Władysław Strzemiński / Projekt IX 1948;
pieczęć z napisem p. d. (słabo czytelny): Projekt tkaniny / Łódź 5 VII. 1948;

Cena wywoławcza:

80 000 zł

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

16

Jerzy NOWOSIELSKI

Projekt

akwarela, ołówek, papier; 11,5 x 12 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: J. N.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

17

Jerzy NOWOSIELSKI

Pantokrator - praca dwustronna

akwarela, papier; 27,3 x 17,4 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N (ołówkiem);
na odwrocie wizerunek Chrystusa

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

18

Tomasz SĘTOWSKI

Pejzaż, 1989

olej, płyta; 58 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. SĘTOWSKI 89;

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

19

Leopold LEWICKI

Struktura

akwarela, kredka, papier; 17 x 16,8 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: L. Lewicki (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

20

Leopold LEWICKI

Abstrakcja

gwasz, ołówek, papier; 19,3 x 15,8 cm (wymiar pracy);
sygn. p. d. poniżej pracy: L. Lewicki

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

21

Georges BRAQUE

Martwa natura, ok. 1950

litografia barwna, papier; 28,6 x 36,2 cm w św. p-p.;
okrągła sucha pieczęć wydawcy l. d.: J B

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

22

Franciszek STAROWIEYSKI

Kochanek

technika mieszana, papier; 16,4 x 11,5 cm w św. p-p.;
na odwrocie:
- pieczątka: z rysunków Franciszka Starowieyskiego;
- napis: Potwierdzam autentyczność / T. Starowieyska

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

23

Ryszard WINIARSKI

Obiekt przestrzenny, 1971

akryl, drewno, ołówek; wys. całkowita: 140 cm; wymiary górnej części: 120 x 20 x 20 cm; wymiary dolnej części podstawy: 40 x 40 x 20 cm;
sygn. i dat. na dolnej części: Winiarski / 1971;

Cena wywoławcza:

400 000 zł

Estymacja:

500 000 - 700 000 zł

24

Bronisław KIERZKOWSKI

Obiekt, 1973

technika własna, mieszana, drewno; ok. 82,2 x 102,5 x 14,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: KIERZKOWSKI 1973;
sygn. i dat. na odwrocie: KIERZKOWSKI / aalborg / 1973

Cena wywoławcza:

17 000 zł

Estymacja:

20 000 - 22 000 zł

25

Jadwiga MAZIARSKA

Abstrakcja

gwasz, papier; 75 x 49 cm w św. p-p.;
sygn. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

26

Alfred LENICA

Plamy na ziemi i niebie, 1957

olej, płótno; 135 x 69 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. LENICA / 1957 / WARSZAWA (czerwoną farbą), wyżej dodany napis autorski: Plamy na ziemi i niebie / 135 x 69

Cena wywoławcza:

190 000 zł

Estymacja:

220 000 - 250 000 zł

27

Stanisław DRÓŻDŻ

Samotność, 1967

technika graficzna, papier; 38,3 x 26,7 cm w św. p-p.;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: STANISŁAW DRÓŻDŻ / "SAMOTNOŚĆ" / 1967 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

28

Jan BERDYSZAK

Koła wielobarwne, 1962

gwasz, olej, papier; 40,5 x 20,8 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

29

Stefan GIEROWSKI

Chmury

akwarela, karton; 73,5 x 50,5 cm w św. p-p.

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

30

Erna ROSENSTEIN

Kompozycja, 1968

akryl, tektura; 24 x 20,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: 1968 / E. R.;

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

31

Jan ZIEMSKI

monotypia, tektura; 66,8 x 45 cm w św. p-p.;
na odwrocie tektury autorska pieczęć: JAN ZIEMSKI
na odwrocie napis: JAN / ZIEMSKI (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

32

Wanda GOŁKOWSKA

Okładka

akryl, tektura; 21 x 42 cm;
sygn. na odwrocie pod autorską dedykacją z września 1992 roku: WANDA GOŁKOWSKA

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

33

Norman LETO

Maki, 2009

olej, płótno; 46,5 x 68 cm (wymiar płótna);
sygn. i dat. na odwrocie: NORMAN / 2009 / MAKI

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

7 000 - 11 000 zł

34

Józef ROBAKOWSKI

Model III, 1980

srebrny marker olejowy, papier; 70 x 50 cm;
na odwrocie nalepka z autorskim napisem: III. J. Robakowski / 80 oraz MODEL III

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

35

Roman MADEYSKI

Senna, 1964

olej, płyta pilśniowa; 65,2 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. M. 64.;
na odwrocie:
- ROMAN MADEYSKI 1964 / SENNA;
- nalepka z opisem: ROMAN MADEYSKI / olej Komp. Własna / Tyt. Senna.wym. 66x81 cm.;
- nalepka galery...

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

36

Zbigniew JASKIERSKI

Klepsydra, 1967

tempera, papier; 64,2 x 33 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: Z. JASKIERSKI;
na odwrocie nalepka: Zbigniew Jaskierski 1967 / Tyt. Klepsydra tempera

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

37

Bronisław KIERZKOWSKI

Kompozycja, 1960

technika własna, gwasz, papier (fakturowany); 57,3 x 47,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: BRONISŁAW KIERZKOWSKI 1960;
na odwrocie:

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

38

Shalom Tomas NEUMAN

Eli

olej, płótno, znalezione przedmioty, elementy elektryczne; 35,7 x 30,3 x 1,8 cm;
opisany na odwrocie: "ELI" / THADDEUS / RUTKOWSKI / "DEVIL’S / NIGHT" / SHALOM ... 5/10/2018

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

39

Jan ŚLIWKA

Akt kobiecy

mosiądz; wys. ok. 18 cm;
sygn. i oznaczenie edycji u podstawy: 7/15 Śliwka. J.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

40

Wiesław DOMAŃSKI

Łucznik, 2018

brąz, kamień; wys. z podstawą ok. 52,5 cm; wys. bez podstawy: ok. 37 cm;
sygn. z tyłu: DOMAŃSKI;
sygn. na kamieniu: W. Domański

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

41

Wiesław DOMAŃSKI

Liść, 2018

brąz, granit; wys. z podstawą ok. 60 cm; wys. bez podstawy: ok. 56,5 cm;
sygn. i oznaczenie edycji u dołu: DOMAŃSKI 1/12/2

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

42

Tomasz BARAN

Układ, 2011

akryl, płótno; 150,3 x 125,3 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Tomek / Baran / 2011

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

43

Zbigniew LIBERA

Cud, z cyklu: Pozytywy, 2004

fotografia barwna; ok. 17,4 x 22,7 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Mniejsze / Zbigniew Libera / cud ap 1 2004

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

44

Krzysztof KACZMAREK

Co tylko chcesz

brom, papier fotograficzny; 44 x 29,7 cm w św. p-p.;
sygn. monogramem p. d.: K K (ołówkiem);
oznaczenie edycji l. d.: I/X (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

45

Jan TARASIN

Martwa natura z nożyczkami, 1990

serigrafia, papier; ok. 40 x 29,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Tarasin 90 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

46

Roman RAMATI-HAUBENSTOCK

Konstelacja, 1971

akwaforta, akwatinta, papier; ok. 38 x 57 cm;
sygn. i dat. p. d.: Roman Ramati - Haubenstock 71 (ołówkiem);
oznaczenie edycji l. d.: I/XX (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

47

Gualtiero NATIVI

Kompozycja geometryczna, 1968

gwasz, papier; 74,6 x 56 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: G. NATIVI;
sygn. i dat. na odwrocie: G. NATIVI / 1968

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

48

Salvador DALI

Z jednokolorowego cyklu: Zabawne sny Pantagruela, 1973

bez tytułu, wg Bretona/Despreza: LXVI;
poz. z biblioteki opactwa Saint-Victor: 39;
litografia, japoński papier czerpany; ok. 75,4 x 53,8 cm;
sygn. p. d.: Dalí (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

49

Joan MIRO

Mars

litografia barwna, papier; 34,7 x 25,7 cm w św. p-p.;
sygn. z płyty l. d.: miró;
na odwrocie: JoanMiró / Mars 1938 / l' été.

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

50

Pablo PICASSO

Kobiety

litografia, papier; 38,6 x 50,8 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. z płyty, oznaczenie edycji (ołówkiem) p. d.: Picasso 286/500 / 7 I 43

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł